Doğal Yüz Bakımı Maske Tarifi

Categories Kadın SağlığıPosted on
Doğal Yüz Bakımı Maske Tarifi

Yüz bakımı biz kadınlar için oldukça önemlidir. Kadınların dikkat etmesi gereken bölgelerin arasında yüz bölgesi diğer bölgelere nazaran ilk sıralarda gelir. Doğal yüz bakımı maske tarifi ile gerekli değeri gösteriyoruz.

Günlük hayatta  dışarıdan özel olarak satın alınan ve uygulanan makyaj ürünleri, doğal hava koşulları ve diğer tüm dış etkenler yüzümüzü zamanla mahvediyor. Bu yüzden her kadının makyaj sonrası yüz temizliğine dikkat etmesi gerekir.

Kadınlar kulanmış oldukları makyaj ürünlerini pamuk yardımıyla sağlıklı bakım sütü ürünleri ile çıkarmalıdır. Doğal yüz bakımı maske tarifi ile bu işlemler desteklenmeli. Her şey sizin sağlığınız için önemlidir.

Özellikle kup kuru cilt sahibi kişilerin nemlendirme özlü kremlerle yüzünü mutlaka desteklemelidir. Gün boyu tam makyaj altında kalan ciltlerimizin bakıma ihtiyacı vardır. Her gün imkan varsa gülsuyunu ya da maden suyunu tonik niyetinde kullanabilirsiniz.

Haftada en az 3 kez doğal ve sağlıklı cilt bakımı yapmalısınız. Suna Dumankaya’nın tavsiye ettiği bu önemli tarifi sizler de evinizde kendi başınıza yapabilirsiniz.

Bu bakım cildinizde oluşmuş ölü deriyi atmanızı ve cidinize parlaklık ile ışıltı vermeye yarayacak.

Doğal Maske Tarifi şu şekilde:
  • 1 tatlı kaşığı mısır unu,
  • 1 tatlı kaşığı kil,
  • 1 tatlı kaşığı krem,
  • Yaş maya,
  • Su.
Doğal Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Bu malzemeleri bir kaba koyunuz. Kapta karıştırıp cildinize güzelce uygulayıp daha sonra elinizle yüzünüze sürerek 5 dakika masaj yaparak cildinize yedirin. Daha sonra bu işlemler bitikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayarak durulayın.

Bu doğal yüz bakımı maske tarifi sayesinde cildinizde aydınlanma, gözeneklerde sıkılaşma ve lekelerde bol bol azalma göreceksiniz. Bu da sağlığınızı ve sizi çok sevindirecek.

Genç ve Güzel Kalmanın Sırları Nedir?
Genç Kalmayı Sağlayan Yiyecekler