Genç ve Güzel Kalmanın Sırları Nedir?

Categories Kadın Sağlığı, Sağlıklı YaşamPosted on
Gençlik ve güzellik

Güzel ve genç kalabilmek için bilinçli olmak yaşamın her türlü tadından zevk alarak düzenli yaşamayı bilmek gereklidir. Genö ve güzel kalmanın sırları nedir hiç düşündünüz mü? Bu düzenin içinde dönem dönem biraz zorunuza da gitse, sabır isteyen programları, reçeteleri uygulamaktan kaçınmamalısınız.

Bizler siz kadınların bilimsel, tıbbi, deneyimli rehberleriniz olarak sizlere yardımcı olmak için burdayız. Lütfen bizleri dinleyerek ” Genç ve Güzel” kalmanın sırlarını keşfediniz.

Güzel ve genç kalabilmek için bilinçli olmak yaşamın her türlü tadından zevk alarak düzenli yaşamayı bilmek gereklidir. Bu düzenin içinde dönem dönem biraz zorunuza da gitse, sabır isteyen programları, reçeteleri uygulamaktan kaçınmamalısınız. Hayatın, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmenin yani genç ve güzel kalmanın bilimsel yönü (Sırrı) denge faktörüdür. Yaşamın her alanında dengeli bir yaşam sürmeyi öğrenebilirseniz gençlik ve güzelliğin sırlarını buldunuz demektir.

Örnek mi istiyorsunuz? Mutlu ve sağlıklı günlerinizde bir-iki kadeh alkol kullandığınız vakit kendinizi daha neşeli, hayatı daha tatlı hissedebilirsiniz. Arada bir nadir olarak alacağınız bu içkinin size bir zararı olmayabilir. Ama her gece, her gece kadehleri hatta şişeleri devirirseniz (Bu bir dengesizlik unsurudur) genç yaşlarınızda siroz gibi karaciğer hastalıklarına yakalanıp, bir-iki yılda yaşlanır, çirkinleşir ve ölüme vize çıkarmış sayılırsınız.

Mutlu ve dengeli bir evlilik yaşamında 2-3 çocuk yapmak dengeli bir hareket olabilir. Ancak 9-10 çocuk doğuran kadınların vücudunda beslenme ve genel sağlık açısından hiç bir denge bulunması söz konusu olamaz. Bu şartlarda yaşayan kadınların 40-45 yaşlarına geldiğinde 65 yaşlarındaki bir kadın gibi organik yıpranmaya maruz kaldıklarından kesinlikle şüpheniz olmasın.

Genç ve Güzel Kalmanın Sırları Nedir?
  • 1- Bir kadının genç ve güzel kalabilmesinde dengeli bir seks yaşamının büyük önemi vardır.
  • 2- Bir kadının genç ve güzel kalabilmesinde dengeli beslenmenin mühim yeri vardır.
  • 3- Bir kadının genç ve güzel kalabilmesinde dengeli, bilinçli bir gebelik ve doğum şartlarının büyük önemi bulunmaktadır.
  • 4- Bir kadının genç ve güzel kalabilmesinde dengeli bir çocukluk süreci ile birlikte genç kızlık dönemindeki ruh ve davranış düzeninin büyük önemi bulunmaktadır.
  • 5- Bir kadının genç ve güzel kalabilmesinde dengeli bir evliliğin, neşeli ve mutlu bir yaşam sürüyor olmanın yeri büyüktür.

Bütün bu anlattıklarımız güzel ve genç kalabilmeniz sağlayan sihirli gücün birer halkalarıdır. Bu zincirin bir halkasını koparırsanız zincir kopar, Bu çok da önemli değil aslında halkayı tekrar yerine bağlamayı becerebilmeniz önemlidir.

Bizler bu yazılarımızda siz değerli kadınlarımıza, annelerimize sağlıklı yaşamın sırlarını anlatmak, önemini öğretmek, siz değerli varlıklara rehberlik etmek, sizleri bu konularda ustalaştırmak istiyoruz. Sizden ricamız kendi iyiliğiniz için, bu yazılarımızı tekrar tekrar okuyunuz, benimseyiniz ve uygulayınız.

İrade gücü istemez. İçinizdeki gücü keşfedip mevcut olan iradenizi kullanabilmeniz yeterli olacaktır. Sakın ola ki kızıp, darılıp çabucak pes etmeyiniz. Kocanıza, kaynananıza, gelininize, kızınıza, oğlunuza, kızınıza veya arkadaşlarınıza kızıp, çevrenizdeki insanların etkisinde kalmayınız. Yahutta tembellik edip sahayı terk etmeyiniz.

O halde ne diyoruz. Elinizde olmayan zaman akışı içerisinde yaşınız ilerlerken genç ve güzel kalabilmenin sırlarını demiyorum, “yollarını” genç kızlık döneminden itibaren öğrenmeye ve uygulamaya çalışınız. Genç ve güzel kalmak bir sır değildir. Bir eğitim 4. Hem de bilimsel ve tıbbi bir konudur. Amma ve lakin sizler ille de bir “Sırdır” diyor iseniz bu yazılarımızda bütün bu sırları bulmakta güçlük çekmeyeceksiniz demektir. Genç ve Güzel Kalmanın Sırları Nedir?