Gençleştiren Şifalı Bitkiler

Categories Şifalı BitkilerPosted on
Gençleştiren Şifalı Bitkiler

İnsanın yaşamını etkileyen modern çağ, yaşam kalitesi ve iş, stres yoğunluğu bizleri zorluyor. İster istemez vücudumuz çöküyor ve bitkin düşüyor. Haydi gelin gençleştiren şifalı bitkiler listemize göz atalım. Kaleminizi almayı unutmayın.

Bitkilerin yağlarından yardım alın.

Cildimizin üzerinde gerici, hücrelerimizi uyarıcı, güçlendirici ve tertemiz temizleyici görevlerinden biri olan limon kabuk uçucu yağı, kozmetik sektöründe özellikle yağlı ve bozuk ciltlerin bakımı ya da onarımı tedavisinde kullanılır. Cilt yaşlanmasına karşı baya baya etkilidir. Eğer ki limon kabuk uçucu yağını, ısırgan tohumu yağı ile birlikte kullanırsanız ciltte ayrıca canlılık ve parlaklık sağlamakla kalmayıp, sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız.

Genç kalmanın 5 yolu konusuna göz atın. Bu kadar basit ve etkili 5 yolu daha önce duymadınız. Genç kalmanın 5 yolu konusuna git.

Nar meyvesinin çekirdeklerinde özel bir işlem ile elde edilen nar çekirdeği yağı da yenilenme sağlayan eşsiz kaliteli yağlardandır. Cilt hücrelerimizin yenilenmesine ya da sağlıklı korunması için gerekli besini karşılar. Genç, yaşlı, kurumuş, çok yağlı ya da problemli olan her cilt için önerilerden biridir.

Kayısının Sırrı

Önemli”gençleştirme kaynağı” olarak bilinen kayısı ile güzelliğin sırrı bulundu. Cilt için son derece önemli ve değerli kaynak olarak belirlen birçok doğal maddelerden içeriyor. Narin olan ve kup kuru ciltler başta olmak üzere her tür cilt için kullanılmakta. Cildin yaşlanmasını engellemekle kalmıyor, pürüzleri azaltıyor ve elastik özelliği kazandırıyor.

Ayrıca vücut cildinizin ihtiyaçlarına da göz atmak gerekiyor. Gül, lavanta ve portakal kabuğu yağlarından 2 damla banyo yaptığımız suya damlatırsak vücut derimizin gözenekleri rahatlıyor ve güzel görünüm elde edilmiş oluyor.

Genç Kalmayı Sağlayan Yiyecekler